TR | EN
 
Aynur eşsiz sesi ve destansı yorumu ile “Kürtçe world music”in sadece ülkemizde değil dünyada da en önemli temsilcilerinden biridir.
 
Aynur, 2010 yılında çıkardığı “Rewend“ albümünden önce 2004 yılında “Keça Kurdan” ve 2005 yılında “Nûpel” adıyla çıkarmış olduğu albümlerinin ardından dünya basınında da adından sıkça bahsettirmiş, geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Yıllar içinde başarısına başarı katarak Türkiye’de ve dünyada çok önemli müzisyenler ile çalışan, içinde olduğu projeler ve verdiği konserler ile kitleleri kendisine hayran bırakan sanatçı, son olarak “Hevra” albümünü çıkardı. Hevra da Buika, Yasmin Levy ve Mariza gibi usta sanatçıların prodüktörlüğünü de yapan besteci ve gitarist Javier Limón ile çalıştı. Afro-cuban ve caz gibi türleri de kapsayan geniş bir yelpazeye sahip Javier Limón ile Aynur’un müziğin sınırlarını ortadan kaldırdığı “Hevra” albümünde, adeta doğu batı sentezi müzikseverleri karşılıyor

Dünyanın yakından tanıdığı olağanüstü ses ve yorumcu Aynur Doğan, ünlü Azerbaycanlı caz piyanisti, besteci, müzikolog Salman Gambarov ve çocuk yaşta başladığı müzik çalışmalarını, kökenlerinin geldiği Qoçgiri bölgesi üzerine yoğunlaştıran bağlama ve gitar üstadı Cemil Qoçgiri'nin ortak projesi.

Video